قلم نوری چیست و چه کاربردی دارد؟

قلم نوری، یک ابزار ورود اطلاعات به کامپیوتر است که به شکل، قلم ساخته می شود و توانایی ها و قابلیتهای متفاوت آن باعث شده است تا وسیله ای واجب و ضروری برای تمام کامپیوترها باشد  و از ساده ترین مصارف خانگی تا کاربردهای حرفه ای مانند آموزش و تدریس، شرح حال نویسی بیمار در مطب و مراکز پزشکی، بازی سازی در بالاترین سطوح حرفه ای، گرافیک و انیمیشن و خلاقیت های هنری و سایر کاربردهای وسیع و گسترده را شامل می شود.

حساسیت به فشار pressure sensivity چیست؟
قلم های نوری، حساس به فشار هستند یعنی مقدار فشاری را که به نوک قلم وارد می شود تشخیص می دهند و مانند قلم های واقعی، هر قدر فشار بیشتری وارد کنند خط رسم شده، ضخیم تر و پر رنگتر کشیده می شود. 
هر قدر مراحل تشخیص فشار بیشتر باشد قلم دقیق تر و بهتر است. در حال حاضر، حساسیت به فشار بهترین قلم ها به 8192 مرحله (pressure levels) میرسند.
 
رزولوشن چیست؟

رزولوشن Resolution یک خصوصیت مهم قلم است که هر قدر بیشتر باشد کیفیت قلم بهتر و دقیق تر است. در حال حاضر، بهترین قلم ها، دارای وضوح 5080 dpi یعنی 5080 نقطه در یک اینچ (برابر دو و نیم سانتیمتر) هستند.

اولین و قدیمی ترین عرضه کننده قلم های نوری در ایران، کدام شرکت است؟

شرکت کارپردازان کامپیوتر، قدیمی ترین شرکت در ایران و خاورمیانه برای قلم های نوری است. این شرکت، 28 سال قبل تاسیس شده است و بیش از 22 سال است که بطور تخصصی در حوزه قلم های نوری، فعالیت دارد و اولین و بزرگترین مرکز تخصصی قلم های نوری در ایران می باشد. این شرکت، فعالیت خود را به عنوان تنها نماینده و توزیع کننده رسمی و واقعی قلم های نوری وکوم WACOM در ایران آغاز کرد و سپس بنا به ضرورت و نیاز مشتریان خود، سبد کالا و محصولات خود را به برندهای معتبرتر و مناسبتری چون XP PEN گسترش داد.

نماینده و توزیع کننده رسمی Distributor محصولات XP PEN در ایران چه کسی است؟
شرکت کارپردازان کامپیوتر، تنها توزیع کننده Distributor رسمی محصولات XP PEN در ایران است. به همین دلیل، در سایت اصلی شرکت XP PEN، کاربران ایرانی در قسمت Language-> Middle East -> IRAN بطور مستقیم به سایت شرکت کارپردازان کامپیوتر هدایت می شوند.
 
وجود این توزیع کننده رسمی، یک مزیت بزرگ برای انتخاب قلم های XP PEN در ایران است و باعث تامین گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب برای محصولات XP PEN است در مقایسه با برندهایی که به دلایل مختلف، در حال حاضر، فاقد نماینده رسمی در ایران هستند.
 
کیفیت قلم های XP PEN چگونه است؟

این قلم ها از نظر مشخصات اصلی و فاکتورهای فنی مانند رزولوشن (وضوح) Resolution و حساسیت به فشار Pressure Sensivity و سرعت مبادله اطلاعات Report Rate، دارای بالاترین مقادیر فنی و استانداردهای بین المللی هستند. قلم های این مدلها، بسیار شکیل و خوش دست و سبک و بدون باتری هستند. درایور  نرم افزاری محصولات XP PEN، بسیار کامل و بدون عیب و نقص و باگ بوده و بدون نیاز به هیچ نوع مهارت فنی خاص، ظرف 1-2 دقیقه نصب می شوند.

گارانتی و خدمات فنی و پشتیبانی این محصولات، چگونه است؟
شرکت کارپردازان کامپیوتر برای هر دستگاه، لوازم مصرفی (نوک قلم و قلم یدکی) را در فروشگاه های خود تامین می نماید. 
گارانتی این شرکت نیز که صفحه اصلی دستگاه را شامل میشود کاملا" واقعی و معتبر بوده و همواره با جلب رضایت کامل مصرف کنندگان، همراه بوده است.
هر دستگاه همراه با یک کارت گارانتی رسمی و معتبر، با قید تاریخ و مدت اعتبارگارانتی، شماره سریال دستگاه و امضا و مهر برجسته غیر قابل جعل شرکت، ارائه می شود که باعث اطمینان و راحتی خیال مصرف کنندگان است.
 
نوک قلم چیست و چگونه مصرف می شود؟
نوک قلم های نوری از جنس پلاستیک است و مانند یک نوک واقعی، در نتیجه اصطکاک با سطح صفحه، به آرامی سائیده و مصرف می شود. این ویژگی، باعث می شود تا احساس خوبی مانند کار با قلم واقعی داشته باشیم. مصرف نوک قلم، به آهستگی و آرامی صورت می گیرد و بطور طبیعی، عمر 6 ماه تا بیش از یکسال را دارد و پس از اتمام، به راحتی، بیرون کشیده می شود و تعویض می گردد.
تعداد کافی نوک یدک، همراه با دستگاه است که برای سالهای طولانی، کافی است و پس از آن هم، امکان خرید این نوک های یدک اضافی از شرکت کارپردازان کامپیوتر مقدور می باشد و برخلاف سایر برندهای فاقد پشتیبانی، جای نگرانی نیست.